GCCL MUŽI Jamkovka 2021

Mistrovství klubu GCCL ve hře na jamky 2021

Hra na jamky se řídí podle pravidel golfu, bez vyrovnání handicapu. Pokud bude třeba konzultace ohledně formátu hry, informujte se u soutěžního výboru.

Hraje se vyřazovacím způsobem (pavouk – nasazení výhradně dle HCP). Termín odehrání jednotlivých kol bude vždy před jejich začátkem určen soutěžním výborem. Informace o průběhu budou k dispozici na internetových stránkách klubu a na recepci. Minimální doba na odehrání daného kola bude 21 dní.

Nasazení Muži 32 hráčů, Ženy 16 hráček. V případě překročení tohoto počtu bude před zahájením odehrána jednokolová kvalifikace. Přihlásit se mohou výhradně doživotní členové GCCL s uhrazeným ročním hracím poplatkem za rok 2021.

V případě nižšího počtu přihlášených do jednotlivé kategorie než 9 hráčů, budou hráči dle aktuálního HCP rozděleni do dvou skupin A a B. 1. kolo - hra na jamky každý s každým v dané skupině (vítěz 1 bod, poražený 0 bodu, při shodě 0,5 bodu každý). Do dalšího kola postupuje 1. a 2. hráč v pořadí dané skupiny (při rovnosti bodů na postupových místech rozehrávka systémem náhlá smrt z jamky č. 1 do rozhodnutí). Dále standardní jamková hra. Semifinále – vítěz skupiny A hraje s druhým umístěným ze skupiny B a vítěz skupiny B hraje s druhým umístěným ze skupiny A. Finále – vítězové semifinále hrají play-off o první a druhé místo. Druzí hráči se semifinále hrají play-off o třetí místo.

Doporučujeme, aby se soupeři po zahájení daného kola kontaktovali navzájem bez ohledu na to, kdo má nižší/lepší hrací hcp, a domluvili si vyhovující termín. Pokud k tomu nedojde, je povinností hráče s vyšším/horším hcp udělat první krok a nabídnout soupeři hrací termín v souladu s předepsaným termínem pro odehrání daného kola. Pokud jeho soupeři termín nevyhovuje, může navrhnout termín alternativní. Pokud hráč s vyšším/horším hcp tuto nabídku nepřijme, učiní finální návrh. Předpokládáme, že si všichni zúčastnění chtějí především zahrát, a že nebude problémem se rozumně domluvit.

Pokud hráč s nižším/lepším hracím hcp nevyzve svého soupeře, postupuje automaticky jeho soupeř. Pokud některý z hráčů nenastoupí k již potvrzenému zápasu oběma stranami, postupuje jeho soupeř.

V případě, že nebude zápas odehrán v termínu stanoveným pro dané kolo, a byly splněny podmínky jeho sehrání dle předchozích bodů, postupuje automaticky hráč s nižším/lepším hcp.

Vzhledem k nutnosti odehrát Mistrovství GCCL ve hře na jamky ve stanoveném termínu, nebude doba na odehrání jednotlivého kola prodlužována, a bude postupováno dle předchozích bodů. Ve zvláště odůvodněných případech, kdy nedošlo k odehrání kola ve stanoveném termínu, je nutno případnou zdůvodněnou žádost o prodloužení termínu předložit písemně soutěžnímu výboru nejpozději 3 dny před dnem stanoveným pro dohrání daného kola.

 

Průběh zápasu je třeba zapisovat do skórkarty, a to alespoň tak, že je na jednotlivých jamkách označeno, kdo ji vyhrál, případně zda skončila remízou (square). Po odehrání zápasu oba hráči skórkartu podepíší a označí vítěze, který ji pak předá na recepci.

Pokud je nerozhodné skóre (all-square) po odehrání 18 jamek, hraje se play-off (rozstřel) - takzvaná „náhlá smrt“. Pokračuje se dále znovu od jamky číslo 1, první vyhraná jamka znamená okamžité vítězství v celém zápase.

Soutěž je vypsána z bílých odpališť – Muži, červených - Ženy, po vzájemné dohodě hráčů je možné hrát i z jiných odpališť. Je povoleno používat zařízení pro měření vzdálenosti.

Vyhlášení výsledků mistrovství klubu ve hře na jamky proběhne společně s vyhlášením Mistrovství klubu GCCL na rány.

Pokud dojde mezi hráči ke sporu, který není možné vyřešit dohodou, rozhodne po vyslechnutí obou stran soutěžní výbor nebo ředitel soutěže.

 

Soutěžní výbor: Ivan Solfronk, Petr Janouch, Zuzana Solfronková

 

1. kolo
28.5.2021 - 30.6.2021
hcp
PRO
JANOUCH
Petr

edit
hcp
31.8
KOLČ
Tomáš

edit
hcp
19.2
CINGROŠ
Stanislav

edit
hcp
9.6
SOLFRONK
Ivan

edit
hcp
14.5
JENÍK
Radek

edit
hcp
15.5
JENÍK JN.
Petr

edit
hcp
19.4
ŘÍHA
Václav

edit
hcp
7.9
VALDHANS
Josef

edit
hcp
5.6
ČERMÁK
Patrik

edit
hcp
20.7
DVORSKÝ
Martin

edit
hcp
17.0
KREPS
Jindřich

edit
hcp
13.5
MORAVEC
Antonín

edit
hcp
9.8
ŠIMÁNEK
Karel

edit
hcp
17.3
ŽELEZNÝ
Jan

edit
hcp
23.7
DVOŘÁK
Martin

edit
hcp
1.8
VLTAVSKÝ
Jan

edit
hcp
4.4
FUČÍK
Tomáš

edit
hcp
22.2
BÁRTA
Štěpán

edit
hcp
17.1
FINKOUS
Radek

edit
hcp
11.3
KLIVICKÝ
Michal

edit
hcp
13.7
ŽIŽKA
Vladimír

edit
hcp
16.0
JINDRA
František

edit
hcp
20.2
BRŮŽA
Jaromír

edit
hcp
6.3
MIKOLÁŠEK
Jiří

edit
hcp
8.6
LUKÁŠ
Dominik

edit
hcp
10.8
KUČERA
Tomáš

edit
hcp
15.0
HEINRICH
Martin

edit
hcp
14.9
KUČERA
Marek

edit
hcp
9.7
JENÍK
Petr

edit
hcp
18.9
ČIHULA ST.
Petr

edit
hcp
30.5
ZRŮSTEK
Martin

edit
hcp
0.3
HOLUBEC
Erik

edit
2. kolo
1.7.2021 - 18.7.2021
3. kolo
19.7.2021 - 8.8.2021
4. kolo
9.8.2021 - 31.8.2021
5. kolo
1.9.2021 - 15.9.2021

VÍTĚZ